Fotobudka Warszawa wynajem

Fotobudki na dobre zadomowiły się już w środowisku eventowym. Często nie wiadomo czy dla agencji eventowej lub domu weselnego bardziej opłacalny będzie wynajem fotobudki, czy po prostu jej kupno. Są różne argumenty, które przeważają za jednym i za drugim rozwiązaniem. Poniżej postaramy się dobrze scharakteryzować obie sytuacje, przedstawiając zarówno ich plusy i minusy.

fotobudka dla dzieci

Wynajem Fotobudki

Wynajem fotobudki wiąże się przede wszystkim z dokładną selekcją podmiotów, które taki sprzęt wypożyczają. Na rynku jest bardzo wiele film oferujących swoje usługi, jednak nie każda z nich oferuje usługi na tym samym poziomie. Musimy więc zlecić pracownikowi, lub osobie odpowiedzialnej za kontraktowanie podwykonawców znalezienie odpowiedniej firmy. Idealną sytuacją jest, kiedy mamy już “znajomą firmę” która zajmuje się tego typu wynajmem, i wiemy że usługa świadczona będzie zawsze na tym samym, najwyższym poziomie.

Wynajem fotobudki jest także rozwiązaniem dużo tańszym, niż jej kupno, ponieważ ceny zaczynają się już od kilkuset złotych za event. Wynajmując więc fotobudkę mamy pewność, że nie będziemy musieli głęboko sięgnąć do portfela i wydać kilkunastu tysięcy złotych na raz.

W tym wariancie możemy być także spokojni, ponieważ praktycznie cała praca jest po stronie podwykonawcy. Kiedy mamy swój sprzęt, musimy dbać zarówno o jego konserwację, wygląd zewnętrzny, update programów oraz szatę graficzną na zdjęciach. Kiedy wynajmujemy fotobudkę od firmy zewnętrznej, wszystkie te problemy rozwiązuje za nas podwykonawca, a my możemy skupić się na większych rzeczach, i zadowoleniu naszego klienta.

Kupno Fotobudki

Kupno fotobudki to opcja droższa, ponieważ jest to wydatek kilkunastu tysięcy złotych. Kupując fotobudkę, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników – trzeba przede wszystkim zastanowić się, czy oferowany sprzęt pozwala na wydruk kopii w najwyższej jakości, tak aby zdjęcia przez nas oferowane wytrzymały “próbę czasu”. Kupując własną fotobudkę należy pamiętam o tym, że trzeba poddawać ją regularnie zabiegom konserwującym – sprzęt potrafi być bardzo zawodny. Będziemy musieli cały czas czuwać nad tym, czy nie przepaliła się żarówka, bezpiecznik, i pamiętać o regularnym serwisowaniu drukarek, tak aby nasz sprzęt nie odmówił współpracy w momencie, kiedy do eventu została nam godzina.

Kupując fotobudkę należy też uzbroić się w cierpliwość, ponieważ będziemy regularnie potrzebować osoby znającej się na fotografii, która będzie potrafiła dostosować ustawienia zdjęć do warunków w jakich właśnie się znajdziemy. Często pomieszczenia w których robione są zdjęcia nie są wystarczająco doświetlone, a czasami zdjęcia przyjdzie robić nam na zewnątrz – gdzie świeci jasne słońce.

Kupno fotobudki to także konieczność posiadania dużego samochodu w którym będziemy mogli przewozić sprzęt.

Wnioski

Czy można powiedzieć że któraś z powyższych opcji jest lepsza? Czy zdecydować się raczej na wynajem fotobudki, czy na jej kupno? Tak naprawdę, czas spędzony na wyborze sprzętu, przygotowaniach i zaznajamiania się z tajnikami fotografii można poświęcić na lepsze obsługiwanie swoich klientów, a przygotowanie fotobudki zlecić firmie zewnętrznej. Oszczędzimy sobie przy tym zarówno dużo nerwów jak i czasu – który możemy poświęcić na lepszą obsługę swoich docelowych klientów.

Fotobudka czy Gifbudka – różnice

Gdy organizujemy event, ważne jest aby odpowiednio zaplanować atrakcje, które się na nim znajdą. Dużą popularność i wiele frajdy oferuje standardowa fotobudka. Co jednak w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z wieloma urządzeniami i czym różni się Fotobudka od Gifbudki? Zapraszamy do lektury na temat różnic między fotobudką i gifbudką.

Fotobudka a Gifbudka – podstawowe różnice

Fotobudka i Gifbudka to dwa różne produkty. Pierwsza kojarzy się głównie z robieniem zdjęć i drukowaniem ich w papierowej formie –  i to skojarzenie jest jak najbardziej słuszne. Mało osób jednak wie, że Fotobudka może także robić gify, a Gifbudka drukować zdjęcia. Gdzie zatem szukać różnic?

Fotobudka jest nakierowana przede wszystkim na wydruk zdjęć. Jest to dość duża gabarytowo maszyna, więc potrzeba na nią trochę więcej miejsca. Jej głównym przeznaczeniem jest dostarczyć gościom jak najwięcej zdjęć w jak najkrótszym czasie. Fotobudka to wysokiej klasy mobilne studio fotograficzne, które ma za zadanie produkować wysokiej jakości zdjęcia. Wynajmując więc Fotobudkę, powinno zależeć nam przede wszystkim na jakości zdjęć i na częstym druku. Powinniśmy też wygospodarować trochę więcej miejsca.

Natomiast głównym zadaniem Gifbudki jest dzielenie się przez uczestników Gifami w social media. Każdego gifa można obrandować tak, że udostępniany przez użytkowników w Internecie będzie żywą i budzacą pozytywne skojarzenia reklamą naszej firmy. Opcjonalnie, gifbudka robi także zdjęcia, lecz nie przykłada się w tym przypadku tak wysokiej uwagi co do ich jakości. Gifbudka nie robi statycznych ujęć, jednego po drugim, tylko wybiera sobie trzy klatki z ruchomego gifa, i te trzy klatki drukuje – efekt może być interesujący.

Robię Event, Imprezę, nie wiem co wybrać, jak żyć?

Podstawowe pytanie (oprócz tego, ile miejsca mogę wygospodarować 😉 to: czy bardziej zależy mi na wysokiej jakości wydruków, czy na wirusowym rozprzestrzenianiu się gifów w social media. Kiedy odpowiemy sobie na to pytanie, wystarczy skontaktować się z nami i podpytać o więcej szczegółów – na pewno odpowiemy na każde z Państwa pytań.

Fotobudka na salonach

Z fotobudką bawią się wszystkie gwiazdy! Ty też możesz zamówić ją na wesele albo event, Warszawa oraz inne miasta są przez nas obsługiwane! Zapraszamy do zakładki KONTAKT.

fotobudka event

Tła do fotobudki

Nasza usługa zawiera w sobie spersonalizowane tło! Jeżeli chcesz robić zdjęcia na specjalnym tle, po prostu skontaktuj się z nami 🙂

fotobudka

Fotobudka z gwiazdami

Nie tak dawno, naszą fotobudkę odwiedził sam Brad Pitt! Gwiazdor był tak zachwycony jej wyglądem, że niedługi odwiedzi nas wraz z Angeliną 😉

pitt

 

Urodzinowa Fotobudka

Niedawno mieliśmy okazję gościć na urodzinach Moniki (nie zdradzamy których 😛 ) Nasza fotobudka była jak zwykle rozchwytywana przez gości eventu! Dziękujemy Monice i agencji Black Tie za super imprezę!

fotobudka gadżety fotobudka na imprezie