loader-logo

Fotobudka czy Gifbudka – różnice

Gdy organizujemy event, ważne jest aby odpowiednio zaplanować atrakcje, które się na nim znajdą. Dużą popularność i wiele frajdy oferuje standardowa fotobudka. Co jednak w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z wieloma urządzeniami i czym różni się Fotobudka od Gifbudki? Zapraszamy do lektury na temat różnic między fotobudką i gifbudką.


Fotobudka a Gifbudka – podstawowe różnice

Fotobudka i Gifbudka to dwa różne produkty. Pierwsza kojarzy się głównie z robieniem zdjęć i drukowaniem ich w papierowej formie –  i to skojarzenie jest jak najbardziej słuszne. Mało osób jednak wie, że Fotobudka może także robić gify, a Gifbudka drukować zdjęcia. Gdzie zatem szukać różnic?

Fotobudka jest nakierowana przede wszystkim na wydruk zdjęć. Jest to dość duża gabarytowo maszyna, więc potrzeba na nią trochę więcej miejsca. Jej głównym przeznaczeniem jest dostarczyć gościom jak najwięcej zdjęć w jak najkrótszym czasie. Fotobudka to wysokiej klasy mobilne studio fotograficzne, które ma za zadanie produkować wysokiej jakości zdjęcia. Wynajmując więc Fotobudkę, powinno zależeć nam przede wszystkim na jakości zdjęć i na częstym druku. Powinniśmy też wygospodarować trochę więcej miejsca.

Natomiast głównym zadaniem Gifbudki jest dzielenie się przez uczestników Gifami w social media. Każdego gifa można obrandować tak, że udostępniany przez użytkowników w Internecie będzie żywą i budzacą pozytywne skojarzenia reklamą naszej firmy. Opcjonalnie, gifbudka robi także zdjęcia, lecz nie przykłada się w tym przypadku tak wysokiej uwagi co do ich jakości. Gifbudka nie robi statycznych ujęć, jednego po drugim, tylko wybiera sobie trzy klatki z ruchomego gifa, i te trzy klatki drukuje – efekt może być interesujący.

Robię Event, Imprezę, nie wiem co wybrać, jak żyć?

Podstawowe pytanie (oprócz tego, ile miejsca mogę wygospodarować 😉 to: czy bardziej zależy mi na wysokiej jakości wydruków, czy na wirusowym rozprzestrzenianiu się gifów w social media. Kiedy odpowiemy sobie na to pytanie, wystarczy skontaktować się z nami i podpytać o więcej szczegółów – na pewno odpowiemy na każde z Państwa pytań.