loader-logo

Fotobudka na wesele cz.1

Często spotykamy się z pytaniem, czy fotobudka na wesele to dobry pomysł. Rzeczywistość pokazuje, że jak najbardziej. Goście weselni bawią się świetnie za każdym razem, kiedy pojawiamy się na tego rodzaju imprezie. Należy jednak pamiętać, że zamawiając fotobudkę na wesele, trzeba trzymać się kilku sprawdzonych zasad które sprawią, że zabawa będzie jeszcze lepsza.

Ilość godzin

Fotobudkę wynajmuje się na określoną ilość godzin – ważne aby atrakcję rozplanować w taki sposób, aby goście mogli z niej spokojnie skorzystać. Zazwyczaj fotobudka na weselu pojawia się w godzinach, w których nie ma zaplanowanych innych atrakcji, i kiedy goście nie są zajęci czymś innym. Najlepszy moment na robienie zdjęć to czas przed krojeniem tortu, które zwykle trwa około 30 minut. Warto też pamiętać o tym, że zdjęcia wychodzą najlepiej dopóki większość gości ma jeszcze “siłę” ;), zbyt dużo alkoholu może skutecznie przeszkodzić w uzyskaniu dobrych efektów. Zazwyczaj sugerujemy Parze Młodej, aby godziny wynajmu oscylowały w okolicach 20-24, kiedy goście są już delikatnie (ale jeszcze nie za mocno 😉 ośmieleni.

Wybór miejsca

Na całą instalację fotobudki powinniśmy przeznaczyć ok 2,5 x 2,5 m2 miejsca, które powinno być jednocześnie dość dobrze oświetlone. Większość managerów sal weselnych wie już czym są fotobudki i potrafi wygospodarować odpowiednią ilość miejsca.

Album weselny

Jeżeli Para Młoda ma takie życzenie, wraz z fotobudką przywozimy album ślubny, do którego goście mogą wklejać zrobione przez siebie zdjęcia. Jest to świetne rozwiązanie, które sprawdza się zarówno u starszych uczestników imprezy, jak i najmłodszych, którzy bardzo chętnie przyozdabiają zdjęcia własnymi malunkami. Warto zwrócić uwagę na to czy usługodawca proponuje tylko klej, czy tgzw. stickery dzięki którym w albumie panuje porządek a poszczególne strony nie sklejają się.

Podpis pod zdjęciami

Wybór podpisu pod zdjęciami może być nie lada wyzwaniem – szczególnie kiedy Para młoda ma bardzo dużo na głowie. Zazwyczaj do brandingu zdjęć polecamy wykorzystać motywy graficzne stworzone specjalnie na okazję wesela. Jeżeli takowych nie ma, proponujemy nasze własne wzory, które można odpowiednio przerobić.

Podsumowując – jeżeli odpowiednio przygotujemy się do wynajmu fotobudki na wesele, goście z pewnością będą się wyśmienicie bawić.